Výletník

… alejemi tam a zpět

DSC_0621.JPG

Když se ptáme našich přátel, proč se do našeho kraje rádi vracejí, shodují se v odpovědích: KLID, TICHO, ŽÁDNÉ NEKONEČNÉ FRONTY, KRÁSNÁ PŘÍRODA. Frýdlantsko v současné době netrápí tzv. overturismus, přestože je opředeno mnoha zajímavostmi a má svůj půvab i potenciál. Tedy občas bývá rušno na cestách Singltreku či při návštěvě vyhlášených Valdštějsnkých slavností ve Frýdlantě…

DSC_0260.JPG

Zažít inspirativní a povznášející pocit se však dá i na méně známých místech a akcích. Třeba na kole pod korunami stromů místních malebných alejí nebo na komorním koncertě v hornořasnickém kostelíku, o němž je zmínka již ve frýdlantském urbáři z roku 1381! (Mimochodem,věděli jste, že v jeho až mysticky laděném interiéru se odehrávala filmová svatba z pohádky Hodinářův učeň?)

DSC_0044.JPG

Na střechu této státem chráněné historické památky je vidět z naší rozlehlé zahrady. A v té kromě našich domácích zvířat občas můžete potkat lišku, bažanta, jezevce, strakapouda, dokonce i pár jeřábů popelavých. Stačí se jen na chvíli zastavit a zasnít ... třeba pod jasany!

Říká se, že jasany své okolí projasňují, předávají lidem moudrost, rozhodnost a inspiraci k novým krokům. Dávají symbolická křídla k nezávislosti. Co když na tom něco bude?!

Kulturní a společenské akce v regionu

DSC_0034.JPG

Za přírodou

Tvoření a zábava

Prostě odpočinek…

DSC_0002.JPG

Dobré jídlo a pití, základ žití

Snímek 011.jpg

Polsko i Německo za humny